Poštovné zdarma při nákupu nad 3000 Kč
WORK!

Jak vybrat a nosit nadměrné velikosti oblečení | UNCS a.s.

Je tě „kus chlapa“? Pak máš možná potíže sehnat oblečení nadměrné velikosti

Muži v tričkách 6 XL velikosti

Přizpůsobit střih oblečení mužské postavě je o něco jednodušší než u módy pro ženy. Aby ale trička, tepláky nebo třeba plavky opravdovému chlapovi správně seděly, chce to trefit šířku, výšku i délku. A vzhledem k tomu, že každý z nás je unikát, nejde to zrovna tabulkovou metodou. Proto to někdy znamená velikosti násobků XL nebo více možností délky u kraťasů i tepláků.

Rozdíl v proporcích oděvů nadměrné velikosti je mezi ženskou a mužskou postavou především v obvodu přes prsa a přes boky. Zatímco první bývá často větší u holek, druhý naopak u chlapů. Ať už se nám to líbí, nebo ne, příroda to tak zařídila a proporce vybrala bez našeho souhlasu sama. Možná máte postavu korpulentní nebo trávíte mraky času v posilovně, v obou případech určitě uvítáte možnost velikostí řady až do 6 XL.

Jak správně vybrat nadměrnou velikost

První krok k úspěšnému výběru je určení správné velikosti. Zvlášť při výběru oblečení na internetu oceníte, když se podaří trefa na první dobrou. Vyhnete se tak třeba i opakovanému vrácení zboží právě kvůli nepadnoucímu střihu. U konfekčních velikostí je to samozřejmě snadnější – výrobci se v těchto rozměrech neliší nijak zásadně a výběr se podaří obvykle hned.

Jak vychytat, kdy vám sedne tričko 6 XL a kdy boxerky XXL? Ideální je najít si tabulku velikostí u konkrétního produktu, přeměřit své vlastní kousky, které máme doma a dobře sedí, a míry porovnat s velikostní tabulkou produktu. A pokud by se náhodou první nákup nepodařil, stačí prostě při další objednávce velikost v tabulce upravit směrem nahoru nebo dolů, případně zavolat na info e-shopu a nechat si poradit.

Být za fešáka jde i v teplákách XXXL

Všechno je o proporcích, ne jen o absolutním čísle. Vysokému chlapíkovi s vysportovanou postavou, ale užšími rameny nemusí sedět to, co tobě naopak padne i při menším vzrůstu. Dbej tedy nejen na obvod, ale dávej ho vždy do kontextu i s tvojí výškou postavy. Jestli patříš k těm, kteří na sobě makají, bude se ti vybírat o to lépe.

Muž v triku nadměrné velikosti

Pokud naopak nejsi zrovna svalovec, může se hodit osvědčený trik. Rozměry je možné i maskovat, jestli je tedy maskovat chceš, kombinacemi volného a upnutějšího střihu. Jasně, že se asi nebudeš soukat do elastických kalhot, ale neboj se k volné bundě volit spíše užší nohavice. Výsledek? Odvedeš pozornost od jedné partie a připoutáš na tu druhou.

Móda pro opravdové chlapy od UNCS

Najít cestu, jak i při skutečně chlapské postavě a proporcích vypadat a cítit se dobře, existuje. A není to žádná věda! Můžeš si najít svůj směr, téma, velikost potisku, styl designu a prezentovat sám sebe a to, co tě baví, kdo jsi. UNCS ti nabízí řadu designů ze své dílny, které stojí za to ukázat světu. A známe i tip na to, jak pracovat s optickými klamy – proto naše trika umí odvést pozornost od středu těla a zvýraznit šíři ramen. Protože to každý chlap ocení. Ideální je, když se podaří najít konkrétního výrobce, který jednak pochopí, co hledáš, a má s nadměrnými velikostmi zkušenost. Vítej v UNCS...